УРЯД НАДАВ ВОЇНАМ-ДОБРОВОЛЬЦЯМ ПРАВО ПРОХОДИТИ САНАТОРНО-КУРОРТНЕ ЛІКУВАННЯ ТА РЕАБІЛІТАЦІЮ ЗА РАХУНОК ДЕРЖАВИ

Дата: 13.05.2020 16:56

Кабінет Міністрів Украі?ни поширив дію бюджетної програми з санаторно-курортного лікування, соціально-професіи?ноі? адаптаціі? та психологічноі? реабілітаціі? на добровольців – учасників бои?ових діи?, які у складі добровольчих формувань брали безпосередню участь в антитерористичніи? операціі?.

Відповідну постанову “Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів Украі?ни” на своєму засіданні 13 травня 2020 року ухвалив Уряд.

Мова и?де про учасників антитерористичноі? операціі?, які у складі добровольчих формувань брали безпосередню участь в антитерористичній операції до 24 лютого 2018 року у взаємодії із Збройними Силами України, Міністерством внутрішніх справ України, Національною поліцією, Національною гвардією України, Службою безпеки України та іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами, але у подальшому не увійшли до їх складу.

«Добровольці першими разом із Зброи?ними Силами стали на захист краі?ни і ціною власного життя, здоров’я зупиняли просування ворога. Першим етапом по відновленню справедливості до воі?нів-добровольців стало надання статусу учасника бои?ових діи? та відповідних соціальних гарантіи?. Сьогодні Уряд прии?няв чергове важливе рішення, яке надає добровольцям право користуватися послугами з санаторно-курортного лікування, психологічноі? реабілітаціі? та соціально-професійної адаптації», – зазначив Міністр у справах ветеранів України Сергіи? Бессараб.

Нагадаємо, 23 грудня 2019 року Президентом Украі?ни Володимиром Зеленським підписании? відповіднии? Закон, а в кінці лютого за рішенням комісіі? Мінветеранів вже  розглянуті перші подані пакети документів та ухвалені рішення щодо надання статусу УБД членам добровольчих формувань.

Наразі 48 представників добровольчих підрозділів вже отримали посвідчення учасника бои?ових діи?.