ЧАСТКОВЕ БЕЗРОБІТТЯ: ЯК МАЛОМУ ТА СЕРЕДНЬОМУ БІЗНЕСУ ОТРИМАТИ ДЕРЖАВНУ ДОПОМОГУ ПІД ЧАС ЕПІДЕМІЇ COVID-19

Дата: 04.05.2020 13:58

Допомогу по частковому безробіттю можуть отримати представники малого та середнього бізнесу, які:

• зупинили або ж скоротили діяльність через карантин;

• сплачували ЄВ упродовж 6 місяців, які передують даті зупинення чи скорочення діяльності, за найманих працівників.

Як підприємству отримати таку допомогу по частковому безробіттю працівників?

Для отримання допомоги роботодавець може звернутися, протягом 30 календарних днів з дня зупинення/скорочення діяльності, до центру зайнятості чи філії Хмельницького ОЦЗ, за місцем реєстрації його як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та подати наступні документи:

1) заяву на отримання допомоги у довільній формі;

2) копію наказу із зазначенням дати початку зупинення/скорочення діяльності;

3) відомості про працівників, у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю;

4) довідку про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за останні 6 місяців, що передують даті зупинення/скорочення діяльності, виданою ДПС.

Пакет документів можна подати одним із зручних способів: через скриньку для кореспонденції розміщену на вході центру зайнятості чи філії Хмельницького ОЦЗ (оригінал), поштовим відправленням (оригінал), на email центру зайнятості/філії (сканкопії).

Розмір допомоги. Допомога встановлюється за кожну годину втраченого робочого часу із розрахунку 2/3 тарифної ставки окладу та не може перевищувати мінімальну заробітну плату, встановлену Законом на 2020 рік (4 723 грн).

Хто не має права на допомогу по частковому безробіттю?

Право на допомогу не мають працівники, які отримують пенсію або працюють у роботодавця за сумісництвом.

Повну інформацію можна отримати у відділі організації надання послуг роботодавцям Хмельницького обласного центру зайнятості, телефон для довідок (0382) 79-57-40 або в будь-якому центрі зайнятості чи філії Хмельницького ОЦЗ, а також ознайомитися на сайті Державного центру зайнятості https://www.dcz.gov.ua/ у рубриці «Роботодавцям», розділі «Допомога по частковому безробіттю на період карантину» за посиланням https://www.dcz.gov.ua/storinka/dopomoga-po-chastkovomu-bezrobittyu-na-period-karantynu.

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості