ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ! ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ ОТРИМАННЯ ТЕХНІЧНИХ ТА ІНШИХ ЗАСОБІВ РЕАБІЛІТАЦІЇ ОСОБАМ З ІНВАЛІДНІСТЮ?

Дата: 30.04.2020 14:31

Фото без описуСоціальний захист осіб з інвалідністю та забезпечення їхніх прав нині є одним із основних напрямів соціальної політики держави. Тому питанню забезпечення цієї категорії населення технічними та іншими засобами реабілітації надається особлива увага.

До технічних та інших засобів реабілітації, якими забезпечуються особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та інші окремі категорії населення через органи соціального захисту населення належать:

-протезно-ортопедичні вироби, в тому числі ортопедичне взуття;

- спеціальні засоби для самообслуговування та догляду;

- засоби для пересування;

- допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому;

- меблі та оснащення;

- спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією.

Що потрібно для отримання технічних та інших засобів реабілітації особам з інвалідністю?

• звернутися в управління соціального захисту населення та стати на облік для отримання засобів реабілітації;
  • написати заяву та подати відповідний пакет документів;
  • обов’язкова наявність документів про присвоєння групи інвалідності та реабілітаційної програми, яку видає лікар відповідного профілю.

За інформацією управління соціального захисту населення Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації, нині на обліку для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, а також засобами для пересування перебуває 1179 осіб з інвалідністю.

Минулого року з метою забезпечення технічними засобами реабілітації до управління звернулося 349 осіб з інвалідністю та законних представників дітей-інвалідів. Видано 538 направлень для забезпечення такими виробами та проведення протезування особам з інвалідністю в кількості 1532 одиниці.

Впродовж 2019 року на забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами виділено 5597,83 тисячі гривень (1564 одиниці технічних засобів).

З початку 2020 року уже 41 особа отримала технічні засоби реабілітації  в кількості 132 одиниці  на суму 324 тисячі гривень.