В УКРАЇНІ ЗБІЛЬШИЛИ ШТРАФИ ЗА ПІДПАЛ ТРАВИ Й ЛІСОВІ ПОЖЕЖІ

Дата: 23.04.2020 14:59

Фото без опису13 квітня 2020 року Верховна Рада України затвердила зміни у Кримінальному кодексі та Кодексі України про адміністративні правопорушення, якими посилила відповідальність за спалювання сухої трави та інших злочинів, що забруднюють повітря, знищують рослинний світ. 17 квітня 2020 року вступив в дію Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/556-20) .

Згідно з яким:

– забруднення повітря речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва внаслідок порушення спеціальних правил каратиметься штрафом від 30 600 до 61 200 гривень або обмеженням волі до 3 років;

– знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом каратиметься штрафом від 91 800 до 153 000 гривень або обмеження волі від 2 до 5 років;

– випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах каратимуть штрафами від 3 060 до 6 120 гривень.

Наголошуємо, що регулярні підпали зменшують біорізноманіття та порушують природну рівновагу. Саме тому, зважаючи на збільшення кількості загорянь у природних екосистемах та на відкритих територіях, закликаємо громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки!

Не будьмо байдужими!

За інформацією Департаменту природних ресурсів