ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ АНАТОЛІЯ БЕРНАШЕВСЬКОГО ЩОДО ДОТРИМАННЯ КАРАНТИННИХ ЗАХОДІВ ПІД ЧАС ВЕЛИКОДНІХ БОГОСЛУЖІНЬ

Дата: 15.04.2020 15:18

Фото без описуНапередодні світлого свята Воскресіння Господнього, яке православні християни відзначатимуть уже цієї неділі, хочу нагадати всім жителям району, що цьогоріч ми святкуємо  Великдень в умовах карантину, спричиненого розповсюдженням  коронавірусної інфекції. Ця недуга уже забрала життя близько сотні наших співгромадян, і головне завдання нині — попередити її поширення.

У зв’язку з цим звертаюся до священиків, настоятелів храмів, вірян з великим проханням дотримуватися карантинних заходів під час освячення Великодніх кошиків та святкових богослужінь.

Як приклад хочу навести діяльність настоятеля храму Святих апостолів Петра і Павла,  головуючого Духовної Ради міста Кам’янця-Подільського, військового капелана, протоієрея, благочинного Кам’янець-Подільського району отця Олександра Цісаря, який розробив графік роботи Петропавлівської церкви під час Великодніх свят відповідно до рекомендацій Національної поліції України та органів державної влади. Така організація проведення богослужінь та таїнства освячення дозволяє уникнути великого скупчення вірян та забезпечує дотримання усіх карантинних заходів. Тому звертаюся до всіх священнослужителів, настоятелів церков  району з проханням розробити подібні графіки для своїх храмів, взявши за зразок план, розроблений отцем Олександром, та довести до відома прихожан:

«До уваги вірним Петропавлівської церкви!

В зв'язку з карантинними вимогагами і проханням ЗАЛИШАЙСЯ ВДОМА, піклуючись про здоров'я ближніх, цьогоріч свято Воскресіння Господнього пройде не в звичному режимі. Графік проведення богослужінь НЕЗМІННИЙ але, віруючі (особливо старші люди групи ризику) на них молитимуться виключно через трансляцію ОНЛАЙН.

Розклад богослужінь:

Великий ЧЕТВЕР
Чин Загальної сповіді ( для всіх ).
9.30 Божественна літургія (Святе Причастя НЕ з ложечки, а в руки з дотриманням правил карантину).
16.00 - читання Спасительних Страстей Христових (саме служіння в храмі, а стояння вірних з запаленими свічками в дворі храму)

Велика П'ЯТНИЦЯ - винесення Плащаниці та покладання квітів з 13.00 - до 18.00 год.

ОСВЯЧЕННЯ ПАСХАЛЬНИХ КОШИКІВ:
- для того, щоб зменшити кількість людей і запобігти скупчуванню вірних,освячувати Великодні страви будемо в три етапи:

Велика СУБОТА - освячення пасхальних кошиків з 14:00 год. до 19:00 год.

НЕДІЛЯ ПАСХИ - служіння з 00:00 год. Воскресна Утреня та Літургія, для перебуваючих людей поза храмом, буде транслюватися ОНЛАЙН на моїй сторінці фейсбук і через церковні гучномовці для тих віруючих хто прийде на нічну пасхальну службу.
      Приблизно з 5.00 год. освячення пасхальних кошиків на вулиці з дотриманням карантинних вимог: маски, рукавички та дотримання фізичної дистанції не менше ніж 2-3 метри один від одного.
У день ВОСКРЕСІННЯ ХРИСТОВОГО - освячення пасхальних кошиків - з 5.00 до 7.45 та з 9.00 до 14:00.

Порядок освячення буде таким:
Священник стоїть на сходах храму, зберігаючи дистанцію не менше двох метрів. Вірні приходять під ворота храму, бажано приходити по одному члену від сім'ї, в масках і з дотриманням усіх вимог карантину. Намагайтеся не брати з собою дітей. Старайтесь не скупчуватись, тримайте дистанцію. На подвір'я будете заходити по одному. Я освячую кошик, після чого зможете йти додому. Прохання не приходити раніше зазначеного часу і не всі разом. Саме освячення займе не більше хвилини. Тому приходьте на протязі тих годин, які зазначені.

Для тих, хто залишиться вдома:
Звершивши спільну помолитву онлайн, на закінчені трасляції Пасхального Богослужіння, священник традиційно читає молитви освячення, а ви тим часом покропите страви освяченою Йорданською водою, після чого можна споживати.

Тільки так, дотримуючись правил, разом ми зможемо відсвяткувати Великодні свята та подолати пандемію, і зберегти своє та інших здоров'я і життя.

Ці рекомендації були складені відповідно до рекомендацій Національної поліції України та органів державної влади.

Для подання записок з проханням помолитись за своїх рідних та близьких в Пасхальну ніч пишіть мені в коментарях під цим дописом».

У цьому контексті хочу висловити подяку ординарію Кам’янець-Подільської дієцезії Римо-Католицької церкви, єпископу Леону Дубравському. Завдяки його активній громадянській позиції та правильному розумінню ситуації в нашому районі вдалося повністю дотриматися карантинних заходів під час святкування Великодня, який минулої неділі відзначали  християни західного обряду.

Звертаюся також і до вірян з проханням  під час відвідування храмів дотримуватися правил, розроблених священиками на основі рекомендацій  Національної поліції України та органів державної влади. Від цього залежить життя й здоров’я ваше та ваших рідних.

Напередодні Великодніх свят щиро зичу всім міцного здоров’я, благополуччя, миру, спокою та злагоди в родинах. Добра та Божої ласки!