ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ: НАБРАЛИ ЧИННОСТІ ВАЖЛИВІ ЗАКОНИ, СПРЯМОВАНІ НА ПРОТИДІЮ ПАНДЕМІЇ КОРОНАВІРУСУ В УКРАЇНІ!

Дата: 23.03.2020 13:30

Фото без описуКам’янець-Подільське управління Головного управління ДПС у Хмельницькій області повідомляє, що в офіційному виданні «Голос України» від 17.03. 2020 № 51(7138) опубліковано закони України від 17 березня 2020 року, які спрямовані на протидію пандемії коронавірусу в Україні, а саме:

? Закон України № 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі — Закон № 530).

Законом № 530 на час карантину, зокрема, забороняються перевірки бізнесу; дозволяється дистанційна робота; ввезення лікарських засобів, призначених для боротьби з COVID-19, здійснюється без мита та ПДВ — для зниження ціни на закупівлі; запроваджується адміністративна відповідальність за порушення правил карантину; підвищується кримінальна відповідальність за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням.Крім того, введення карантину тепер вважатиметься форс-мажором.

Закон № 530 набрав чинності 17.03.2020 (з дня опублікування).

? Закон України № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі — Закон № 533).Законом № 533, зокрема, внесено такі зміни:

? не застосовуватимуться штрафні санкції за порушення податкового законодавства, вчинені з 01 березня по 31 травня 2020 року;

? встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок ДПС з 18 березня по 31 травня 2020 року;

? подовжено до 01 липня 2020 року термін подання річної декларації про майновий стан і доходи;

? тимчасово звільняються від нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування всі фізичні особи — підприємці (далі — ФОП), особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства за періоди з 01 по 31 березня та з 01 квітня по 30 квітня 2020 року за себе. При цьому цей період зараховується до страхового стажу для виплати пенсії, іншої державної допомоги, соціального страхування;

? не нараховується та не сплачується у період з 01 березня року по 30 квітня 2020 року плата за землю;

? об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за період з 01 березня по 30 квітня 2020 року;

? строк обов’язкового запровадження реєстраторів розрахункових операцій для ФОП продовжується (з 01.10.2020 до 01.01.2021, а для окремих видів діяльності до 01.04.2021).

Закон № 533 набрав чинності 18.03.2020 (з дня, наступного за опублікуванням).