ДМИТРО ГАБІНЕТ ПРОІНСПЕКТУВАВ ГОТОВНІСТЬ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ІНФЕКЦІЙНОЇ ЛІКАРНІ ДО ПРИЙОМУ ХВОРИХ

Дата: 26.02.2020 13:18

25 лютого голова облдержадміністрації Дмитро Габінет відвідав та проінспектував комунальне підприємство «Хмельницька інфекційна лікарня» Хмельницької міської ради, яке  визначене базовим для надання медичної допомоги на випадок поширення коронавірусу COVID-19 в регіоні.

Головний лікар інфекційної лікарні Оксана Піддубна, провівши Дмитра Анатолійовича в супроводі журналістів стінами лікарні, продемонструвала відпрацьований механізм роботи з пацієнтами, хворими на важкі вірусні інфекції та запевнила у готовності ввіреного їй закладу до прийняття пацієнтів, в разі їх виявлення.

«Головне, щоб в разі появи інфікованих на коронавірус COVID-19 правильно спрацювали медичні працівники на етапі виявлення і транспортування хворих, а вони до таких ситуацій готові. В області медперсонал всіх рівнів надання медичної допомоги провів відповідні теоретичні і практичні тренування», – сказала пані Оксана.

“Ми побачили, що і місто і область роблять все для того, щоб убезпечити наших громадян. Відпрацьовані алгоритми дій, є в наявності необхідне обладнання і засоби захисту. Ми готові до тих випадків, коли доведеться надавати допомогу людям з підозрою на коронавірус, – зауважив в свою чергу Дмитро Анатолійович.  – Просто прошу мешканців області не панікувати, а вчасно звертатися до лікаря. Все в нас буде добре!»

Комунальне підприємство «Хмельницька інфекційна лікарня» Хмельницької міської ради є єдиним лікувально-профілактичним закладом в Хмельницькій області, в якому надається кваліфікована спеціалізована та високоспеціалізована медична допомога інфекційним хворим в ургентному порядку, а також забезпечується госпіталізація і ізоляція хворих з міста та області. До комунального підприємства «Хмельницька інфекційна лікарня» Хмельницької міської ради госпіталізується 75% хворих з міста та 25%  хворих з районів області (серед пролікованих в закладі дітей – 37% з районів, першого року життя – 44%).

Заклад розрахований на 150 інфекційних ліжок (75 інфекційних ліжок для дорослих та 75 інфекційних ліжок для дітей), в наявності 16 боксів з окремим входом. Штат комунального підприємства  – 259 осіб, в тому числі 28 лікарів. Окрім спеціальної медичної апаратури медичний заклад на сьогодні забезпечений засобами індивідуального захисту: захисні костюми одноразові –100; комбінезони захисні – 100; костюми протиепідемічні – 35; захисні окуляри – 100; респіратори – 1513; одноразові маски – 11000; бахіли – 1200 пар; одноразові рукавиці – 3000 пар; рукавиці з високим ступенем ризику – 100 пар.