У 2019 РОЦІ СУБ’ЄКТАМИ АКВАКУЛЬТУРИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ ВИРОЩЕНО МАЙЖЕ 400 ТОНН РИБИ

Дата: 07.02.2020 10:08

Фото без описуУправління Держрибагентства у Хмельницькій області узагальнило подану інформацію щодо звітності № 1 А –риба (річна) «Виробництво продукції аквакультури за 2019 рік». У минулому році відомству подали звітність 228 суб’єктів господарювання. З яких: 197 - фізичних осіб-підприємців та 31 – юридична особа.

Загальний обсяг вирощеної риби в Хмельницькій області склав 376 930 кг (площа 783,6 га). Загалом, особами, які здійснюють рибогосподарську діяльність у сфері аквакультури було вирощено такі види риб: короп – 134 635 кг, що становить 35,72 % від загального обсягу вирощеної риби, рослиноїдні – 144 350 кг (30,34 %), сомові – 1 500 кг (0,4 %) та інші (щука, судак та карась сріблястий) – 126 445 кг (33,55 %).

Багато суб’єктів господарювання під час здійснення своєї діяльності посилались на низку проблем, які перешкоджають оптимальному веденню рибного господарства. Однією із найпоширеніших проблем є несприятливі погодні умови. Зокрема, підприємці скаржились на засуху та відсутність води у водоймах. Так, з цієї причини не використовувались 1 021,91 га площі.

Також не менш поширеними проблемами є:
- нестабільне економічне становище населення;
- зростання цін (на корма, рибопосадковий матеріал, добрива, ветеринарні препарати та матеріально-технічні засоби).

Українська аквакультура має значний потенціал розвитку в частині збільшення обсягів виробництва та урізноманітнення об’єктів аквакультури. Розвиток рибного фермерства (аквакультури) є одним з пріоритетних напрямів у 2020 році», - повідомив в.о. керівника Хмельницького рибоохоронного патруля Олег Атаманчук.