ДО ВІДОМА ВЛАСНИКІВ ТА КОРИСТУВАЧІВ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК

Дата: 30.10.2019 10:56

Фото без описуДо відома власників та користувачів земельних ділянок,

право власності (постійного користування) яких посвідчено державними актами на право власності (постійного користування) земельними ділянками

Пунктом 2 розділу VII Закону України «Про Державний зе­мельний кадастр» визначаєть­ся, що земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважають­ся сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового но­мера.

Однак згідно зі статтями 120 та 132 Земельного кодексу України істотною умовою договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з набуттям права власності на ці об'єкти, а угоди про перехід права власності на земельні ділянки повинні містити кадастровий номер земельної ділянки, тому власник  не зможете укласти будь-яку угоду про відчуження права власності на будинок або земельну ділянку, поки їй не буде присвоєно кадастровий номер.

Для внесення даних про зазначені земельні ділянки до Державного зе­мельного кадастру (проведен­ня державної реєстрації земельної ділянки з присвоєнням кадастрового номера)   власнику або користувачу земельної ділянки необхідно зверну­тися до землевпорядної ор­ганізації та замовити розроб­лення технічної документації із землеустрою щодо встанов­лення (відновлення) меж зе­мельної ділянки в натурі (на місцевості).

Після реєстрації земельних ділянок у Державному зе­мельному кадастрі і отри­манні витягів про земельну ділянку слід звернутися до структурного підрозділу Центру надання адміністративних послуг для про­ведення державної реєстрації прав власності або користування земельними ділянками.

За результата­ми державної реєстрації пра­ва власності в державному реєстрі речових прав на неру­хоме майно, на кожну земель­ну ділянку буде видано Витяг з реєстру прав власності про реєстрацію права.

Зазначені витяги разом з державним актом будуть засвідчувати пра­во власності на земельні ді­лянки.