ПОРУШЕНЬ НА ПОНАД 4 МЛН ГРИВЕНЬ ВИЯВИЛИ АУДИТОРИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ ПІД ЧАС РЕВІЗІЇ КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ІВАНА ОГІЄНКА

Дата: 19.02.2019 15:33

Фото без описуФінансових порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів , на суму 4 млн грн виявили державні аудитори Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області під час ревізії фінансово-господарської діяльності Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Ревізія охопила період з 01.04.2016 по 01.10.2018 року.

Аудитори встановили, що бухгалтерська служба не дотримувалася вимог законодавства під час нарахування заробітної плати та єдиного соціального внеску.

Так, університетом в 2018 році науково-педагогічним працівникам за рахунок коштів загального фонду проведено оплату праці та сплачено ЄСВ на загальну суму 3,7 млн гривень, які відповідно до штатного розпису мали утримуватися за рахунок коштів спеціального фонду.

Окрім цього, в ході ревізії встановлено, що окремим випускникам не забезпечено повернення частини загальної суми кредиту, відсотків за користування ними. Внаслідок чого державним бюджетом недоотримано кошти на суму понад 30 тис.гривень, що призвело до збитків.

Зокрема, в порушення п.7 Порядку надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників вищих навчальних закладів , які здобули освіту за напрямами й спеціальностями педагогічного профілю, укладених трьохсторонніх Договорів між університетом, органом управління освітою та випускником, випускники університету 2016 року, що отримали одноразову адресну грошову допомогу та звільнилися у 2018 році, не відпрацювали в навчальних закладах до 01.09.2019 року та станом на дату завершення ревізії не повернули понад 11,0 тис.гривень одержаної допомоги університету, який здійснював таку виплату.

За результатами ревізії завдяки заходам аудиторів забезпечено відшкодування фінансових втрат на суму 3,9 млн грн.

Ректору університету направлена вимога щодо усунення виявлених порушень та попереджено про неналежне виконання бюджетного законодавства.

За допущені помилки на 3 посадових осіб складено протоколи про адміністративні правопорушення за ст.164-2КУпАП. Про результати ревізії проінформовано Управління захисту економіки в Хмельницькій області та прокуратуру Хмельницької області.

Крім того, Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області інформує про функціонування «телефону довіри», на який громадяни можуть повідомляти про відомі їм випадки зловживань і фінансових порушень при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна у понеділок-четвер з 9.00 до 18.00 (у п’ятницю з 9.00 до 16.45) за номерами (0-382)76-57-56 – Управління, (0-32)255-39-46 – Західний офіс Держаудитслужби, (044)485-17-85 та (044)425-80-30 – Державна аудиторська служба України.

Про вчинки працівників Управління, які мають ознаки корупційних дій, можна повідомляти за номерами (0-382) 65-81-22,  (032) 260-31-70, (044) 485-17-96.

Прес-служба Управління Західного офісу

Держаудитслужби в Хмельницькій області.