29 СІЧНЯ - ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

Дата: 29.01.2019 10:00

Фото без описуТак уже складається історично, що в авангарді будь-яких подій державної ваги стоїть освічена, високоінтелектуальна молодь, здатна не лише жити в дусі свого часу, а й власними силами творити його.

Так є нині, так було і сотню років тому, коли 29 січня 1918 року  біля залізничної станції Крути невеликий загін Української Народної Республіки, що складався із київських курсантів і козаків "Вільного козацтва", відстоював українську державність у нерівному бою із переважаючими силами більшовиків. Ця подія стала однією із найтрагічніших сторінок  у життєписі нашої країни.

Починаючи з 2013 року, 29 січня Україна відзначає День пам’яті героїв Крут – день вшанування тих, хто пожертвував своїм молодим життями заради Батьківщини. Ця дата стала для українців ще одним приводом озирнутися назад та усвідомити свою приналежність до великого незламного народу, а подвиг цих юнаків - прикладом національної честі та справжньої мужності, ознаменувавши новий виток у творенні нової української історії.