Кам'янець-Подільська районна державна адміністрація
Хмельницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях

Дата: 04.01.2019 14:54
Кількість переглядів: 397

Навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях

 Фото без описуЗ 2 січня розпочався новий навчальний рік у системі цивільного захисту, який буде тривати до 30 листопада 2019 року.

 Основним  Законом України який регламентує організацію цивільного захисту населення від наслідків надзвичайних ситуацій є Кодекс цивільного захисту України, який прийнятий 2 жовтня 2012 року. Однією із задач цивільного захисту є навчання  населення діям у надзвичайних ситуаціях.

Так згідно з Кодексом навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях здійснюється:

1) за місцем роботи - працюючого населення;

2) за місцем навчання - дітей дошкільного віку, учнів та студентів;

3) за місцем проживання - непрацюючого населення.

Навчання осіб керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, здійснюється шляхом проведення функціонального навчання та практичної підготовки у терміни визначені постановою КМ України № 819 від 23 жовтня 2013 року та змінами до неї, які визначені постановою КМУ від 28.03.2018 № 230.

Функціональне навчання - це навчання осіб, які за класифікацією професій належать до керівників, професіоналів і фахівців, з метою набуття та систематичного оновлення спеціальних знань, умінь і навичок з питань цивільного захисту.

 Практична підготовка - це спеціальні об'єктові навчання і тренування з питань цивільного захисту, що проводяться суб'єктами господарювання відповідно до планів реагування на надзвичайні ситуації, планів локалізації і ліквідації наслідків аварій на об'єктах підвищеної небезпеки та планів цивільного захисту на особливий період, затверджених в установленому законодавством порядку.

Особи керівного складу та фахівці органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, суб'єктів господарювання, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, у перший рік призначення на посаду і періодично один раз на три - п'ять років зобов'язані проходити функціональне навчання у Навчально – методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області та навчально – консультаційному пункті у м. Кам’янець – Подільському.

Якщо раніше навчання для суб’єктів господарювання проводилося безкоштовно, за рахунок коштів державного бюджету,  то тепер згідно пункту 19 Постанови Кабінету Міністрів України № 819 від 23 жовтня 2013 року ,,Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту” - функціональне навчання суб'єктів господарювання проводиться за контрактом за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб.

Розпорядженням голови Хмельницької ОДА № 804/2018-р від 19.11.2018 року ,, Про навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту у Навчально – методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності  області у 2019 році” спланована підготовка фахівців на навчально – консультаційному пункті у м. Кам’янець - Подільському у наступні терміни:

 

 

п/п

               Категорія слухачів

Строки проведення занять

Кам’янець –Подільський

район

1.

Посадові особи, на яких покладено обов’язки з питань цивільного захисту (за відсутності окремої  посадової особи) у місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування та суб’єктах господарювання незалежно від форм власності.

травень

21-23

вересень

 

2.

Інженерно-технічні працівники, які очолюють ланки, групи тощо з обслуговування захисних споруд цивільного  захисту

січень

22-24

3.

Особи, які призначені відповідальними (інструкторами)  консультаційних пунктів з питань ЦЗ  при органах місцевого самоврядування

квітень

2-4

4.

Особи, які призначені підприємствами, установами, організаціями до проведення інструктажів, навчання і перевірки знань з питань ЦЗ, пожежної та техногенної безпеки

червень

 

13-15

 

Велике прохання до керівників суб’єктів господарювання забезпечити виконання даного розпорядження та своєчасно відправити своїх представників для проходження навчання до навчально-консультаційного пункту за адресою вул.. Пушкінська 44, 4 поверх кабінети № 2 і № 3, гарантувавши своєчасну та повну оплату.

Василь Васильович Нікітін – завідувач навчально – консультаційного пункту у м. Кам’янець – Подільському   Навчально – методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора