Кам'янець-Подільська районна державна адміністрація
Хмельницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

ПИТИ ЗАБРУДНЕНУ ВОДУ НЕБЕЗПЕЧНО

Дата: 01.07.2019 10:34
Кількість переглядів: 404

Рясні опади  упродовж квітня - червня цього року наробили біди, затопивши людям городи, підвали і будинки, а також вони змили увесь непотріб з полів, підвищивши рівень забруднення  ґрунтових вод нітратами. А отже, якість води у багатьох криницях і джерелах, звідки ми її  беремо, стала такою, яку не можна пити і готувати на ній їжу.

Така нітратна вода надзвичайно небезпечна для дитячого організму, особливо для дітей з перших місяців життя, адже може викликати так звану воднонітратну метгемоглобінемію. Це таке отруєння, внаслідок якого розвивається кисневе голодування організму, що призводить до важких наслідків, і навіть смерті. Тому заборонено використовувати воду з криниць і каптажів, у яких вміст нітратів перевищує нормативний показник - 50 міліграмів на 1 літр води. Насамперед, це стосується дітей і вагітних жінок.

До слова, забруднена нітратами вода (навіть у смертельних дозах) — чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна на смак. Але її можна використовувати виключно для прибирання приміщень, прання білизни тощо.   До того ж, кип'ятіння води, забрудненої нітратами, не зменшує, а навпаки, збільшує її токсичність  удвічі. Чутливі до нітратів і особи похилого віку, і хворі на анемію, і особи з захворюваннями серцево-судинної та дихальної систем.

Моніторинговими дослідженнями за поточний період 2019 року 87-и зразків питної води криниць Кам´янеччини  нітратне забруднення констатоване в 52-х зразках (60%), в т.ч. в 21-у зразку води, яку споживають діти віком до 3-х років. Причому, майже в третині зразків вміст нітратів перевищує норматив в 3-7 раз.

Будьте уважними до свого здоров'я та здоров'я своїх дітей.   Можливість лабораторно дослідити зразки питної води з колодязів, свердловин, зразки води до фільтра та після фільтра на  показники епідемічної безпеки (мікробіологічні, паразитологічні) і санітарно-хімічні показники безпечності та якості (органолеп- тичні, фізико-хімічні, санітарно-токсикологічні, в т.ч. дослідження вмісту нітратів) надається Кам’янець-Подільським міськрайонним відділом ДУ «ХОЛЦ МОЗ України» (що знаходиться за адресою: с. Мукша Китайгородська, вул. Матросова, 30 А). Причому, зразки води, яку вживають діти до 3-х років, досліджуються на показник вмісту нітратів безкоштовно.

Також установою надаються консультації та послуги з проведення дезінфекції води криниць.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора