ДЕРЖЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ІНІЦІЮВАЛО ДІАЛОГ ТА СПІВПРАЦЮ ІЗ СТЕЙКХОЛДЕРАМИ ЩОДО "ЗЕЛЕНОГО" ПЕРЕХОДУ УКРАЇНИ — "GREEN DEAL NETWORK"

Дата: 21.12.2020 09:21

Держенергоефективності разом із Представництвом Фонду ім. Г. Бьолля в Україні розпочало постійний діалог та співпрацю із стейкхолдерами щодо «зеленого» переходу України – «Green Deal Network».

Стартом «Green Deal Network» стала дискусія на ключову тему – «Зелений перехід. Реалії України».

У межах першого заходу із серії запланованих Держенергоефективності об’єднало на одній дискусійній платформі  представників Комітету ВРУ з енергетики та ЖКП, Міненерго, Європейської Комісії, Всеукраїнської енергетичної асамблеї,  Біоенергетичної асоціації України, Української вітроенергетичної асоціації, Української водневої ради, Української асоціації відновлюваної енергетики, Українсько-Данського енергетичного центру, Європейсько-українського енергетичного агентства, ГО «Global 100 RE Ukraine», GIZ, ГО «Екодія», ГО «Екоклуб», Професійної асоціації екологів України, Асоціації сонячної енергетики України.

Як пояснив Костянтин Гура, т.в.о. Голови Держенергоефективності, Європейський зелений курс – це багатогранна програма розвитку «чистої», енергоефективної, але конкурентоздатної і процвітаючої економіки. Це програма ЄС, втім вона диктує чіткі вимоги щодо декарбонізації і мобілізує зусилля інших країн щодо сталого розвитку.

Україна із високим рівнем енергоємності економіки, але великим потенціалом енергозбереження вже обрала шлях «зеленого» переходу.

«Наше завдання – проаналізувати та напрацювати найбільш ефективні напрями «зеленого» курсу України. Це одна з важливих складових Енергетичної стратегії», - прокоментував К.Гура.

Під час заходу учасники провели продуктивну дискусію щодо таких питань:

• актуалізація Енергетичної стратегії;
  • пріоритетні законопроекти у сфері енергоефективності та «чистої» енергетики (щодо Фонду декарбонізації, відновлення енергосервісу, запровадження електроакумулюючих систем та ін.);
  • перспективи водневої енергетики;
  • запуск аукціонів у відновлюваній енергетиці та багато іншого.

Управління комунікації та зв’язків

з громадськістю Держенергоефективності.