УВАГА! ЗАПРОВАДЖЕНО КАРАНТИННИЙ РЕЖИМ ПО БОРОТЬБІ ІЗ ЗАХІДНИМ КУКУРУДЗЯНИМ ЖУКОМ

Повідомляємо, що відповідно до розпорядження голови  Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації від 03.09.2019 №170/ 2019-р  в с. Кізя ПРиворотської сільської ради на полі № КІЗ-010 площею 63,47 га, що знаходяться у користуванні філії «Кам’янець-Подільська» ТОВ СП «НІБУЛОН» з 03.09.2019 запроваджено карантинний режим по боротьбі із західним кукурудзяним жуком (Diabrotica virgifera virgifera le Conte).

З метою локалізації та ліквідації вогнищ карантинного організму землекористувачам та землевласникам на закріплених територіях необхідно:

1. Створити технологічні карти вирощування кукурудзи з урахуванням зараження площ західним кукурудзяним жуком.
  2. Проводити моніторинг вогнищ західного кукурудзяного жука, обстеження ділянок у період розвитку західного кукурудзяного жука.
  3. Не здійснювати висів кукурудзи на зараженій площі: с. Кізя  полі         № КІЗ-010 площею 63,47 га протягом наступних трьох років, дотримуватись агротехніки вирощування сільськогосподарських культур, сівозмін, висівання сортів стійких до пошкодження західним кукурудзяним жуком, проводити обробку інсектицидами згідно з Переліком пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні.
  4. Вжити профілактичних заходів, спрямованих на недопущення розповсюдження західного кукурудзяного жука за межі карантинної зони, ввезення насіння сільськогосподарських культур з інших регіонів проводити тільки при наявності документів, що підтверджують його фітосанітарний стан; вивезення зерна, зерно продуктів, зерновідходів, фуражу за межі карантинної зони проводити тільки при наявності карантинних сертифікатів, систематично проводити обстеження посівів кукурудзи в господарствах та на присадибних ділянках.