Кам’янець-Подільська
Районна Державна Адміністрація
Кам’янець-Подільський район, Хмельницька область

Освіта

Проведено комплексну оцінку

19.09.2018

Проблема соціалізації дітей з обмеженими можливостями є однією з актуальних проблем сьогодення. Стаття 53 Конституції України гарантує кожній дитині право на освіту.

Відповідно до плану роботи районного інклюзивно-ресурсного центру Кам’янець-Подільської районної ради на базі ІРЦ (с.Довжок, вул. Шкільна,2) 18 вересня 2018 р. в атмосфері довіри та доброзичливості, враховуючи фізичний та емоційний стан дітей, індивідуальні особливості їх розвитку, вік, місце проживання проведено комплексну оцінку  3 учням з особливими освітніми потребами.

Згідно їх інтелектуальних можливостей, за результатами комплексної оцінки, рекомендовано  відповідну  форму та програму навчання. Батькам надані консультації  щодо  подальшої корекційно - розвивальної  роботи з їхнім дітьми.      
Висновок про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дітей формується фахівцями центру індивідуально за  напрямами оцінки фізичного розвитку дитини, мовленнєвого розвитку, оцінки когнітивної, емоційно-вольової сфери  та оцінки навчальної діяльності учня.

 Суспільство має надати будь-якій людині право вибору освіти в залежності від її інтересів, потреб, можливостей. Від того, наскільки швидко ми зможемо подолати процеси диференціації всередині освітньої системи, і перейти до розвитку інтеграційних технологій залежить майбутнє нації. 

 

 

Відбулась церемонія вручення посвідчень учителям нової української школи

SAM_2133

15 червня на базі Довжоцького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., колегіум» відбулась церемонія вручення посвідчень учителям нової української школи.

Зі словами привітання до слухачів тренінгу звернулась т.в.о. завідувача РМК Безродна Майя Олександрівна, яка акцентувала увагу на значущість та вагомий вклад кожного педагога у розбудову нашої держави завдяки якісній роботі, що виявляється у подальшому у якісному наданні освітніх послуг молодшим школярам.

Регіональні тренери Романова Оксана Володимирівна, викладач Хмельницького ОІППО, та Столярчук Людмила Олександрівна, методист РМК, ще раз нагадали першочергові кроки кожного учителя, який буде працювати з вересня 2018 року з першокласниками, над чим потрібно попрацювати, що потрібно придбати аби класне освітнє середовище відповідало сучасним вимогам, налаштували їх на добрий лад та успішну діяльність.Бажаємо усім нушівцям міцного здоров’я і в новому навчальному році працювати по-новому!

 

 

Підвищуємо кваліфікацію

SAM_2128З 11 по 22 червня на базі Довжоцького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., колегіум» проходять курси підвищення кваліфікації для учителів початкових класів, вихователів ДНЗ, української мови та літератури та іноземної мови, які проводять викладачі Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Курсове підвищення кваліфікації за різними формами і напрямами залучає педагогічних працівників до науково-дослідної, експериментальної роботи, сприяє формуванню практичних навичок наукової роботи, є стимулом самоосвіти, орієнтує педагогічні кадри на відбір певного змісту неформальної освіти. Самоосвіта, самостійна й індивідуальна робота суттєво доповнюють знання, отримані слухачами на курсах, сприяють SAM_2126цілеспрямованому, системному підвищенню рівня професійної компетентності педагогів.

Розуміння курсового етапу підвищення кваліфікації як логічного продовження діяльності щодо власного самовдосконалення спрямовує педагога на активну, творчу роботу під час курсів підвищення кваліфікації, задоволення освітніх потреб і запитів.

 

 

 

 

Працюємо по-новому

SAM_2104З 4 по 8 червня на базі Довжоцького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., колегіум» відбулась ІІІ сесія тренінгу з учителями, які будуть працювати в умовах нової української школи. Педагоги ознайомились з новими вимогами щодо  викладання предметів в початкових класах, інтеграцією предметів курсі «Я досліджую світ», формувальним оцінюванням навчальних досягнень учнів 1-2 класів, практичним застосуванням гри «Лего», впровадженням діяльнісного підходу в освітній процес молодших школярів, формування критичного мислення, тощо.По завершенні тренінгу учителі отримають сертифікати учителів НУШ.

 

 

«День української вишиванки»

17 Травень 2018, 16:19

IMG-6d522855b18d7053ad6d87c0a87f1c28-V17 травня 2018 року вся Україна святкує День вишиванки. Не оминули своєю увагою таке свято й учні та вчителі загальноосвітніх навчальних закладів Кам’янець-Подільського району.

Педагогічні та учнівські колективизакладів загальної середньої освіти району долучилися до щорічної Всеукраїнської акції «День української вишиванки», під час якої декламували вірші, брали участь у вікторинах, співали народні пісні, одягли вишиванки в знак єдності.

В багатьох школах було проведено флешмоби, у яких продемонстрували красиві, яскраві та неповторні вишиті сорочки.

IMG-315dcac073f011a356187c192f104f43-VIMG-ea80e7291e7485d05b5dfaf499aabd1d-VУ навчальних закладах сьогоднішній день пройшов під гаслом: «Вишиванка – це символ здоров’я, краси, щастя, любові…». Цього дняі діти, і дорослі більше дізналися про історію української вишивки, про значення кольорів та символів, про те, що кожному регіону України притаманна своя вишивка.

Це свято сьогодні відзначили і вихованці дошкільних навчальних закладів. Діти з піднесеним настроєм розказували вірші та співали пісні, чим величали Україну та українців.

Тож носімо на долю і щастя наш оберіг – вишиванку!

 

 

Відбувся обласний семінар

17 Травень 2018, 09:29

1IMG_20180516_1259286 травня 2018 року на базі Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся обласний семінар керівників методичних об’єднань директорів закладів загальної середньої освіти Хмельницької області «Модернізація управління школою в контексті сучасних викликів».

Участь у семінарі взяли директори закладів загальної середньої освіти Хмельницької області.

З вітальним словом до учасників звернувся  перший проректор Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат історичних наук Очеретянко Віктор Іванович.

 Про  розвиток освіти Кам’янець-Подільського району в умовах децентралізації присутніх ознайомила начальник відділу освіти Пронозюк Олена Вікторівна.

З новимивикликами та можливостями директора школи в сучасних умовах ознайомила завідувач НМЦ координації роботи методичних та загальноосвітніх установ і закладів освіти ХОІППО Кошка Оксана Анатоліївна.

Методист науково-методичного центру Буймістр Леонід Васильович провів творчу групову роботу з директорами з питання модернізації управління  закладом загальної середньої освіти в контексті сучасних викликів.

IMG_20180516_124143У дискусійній панелі «Автономія закладів освіти як стратегія децентралізації освіти в контексті нової української школи» прийняли участь Безродна Майя Олександрівна, т.в.о. завідувача РМК, Столярчук Людмила Олександрівна, методист початкової освіти РМК, Арсенюк Микола Миколайович, директор Баговицької ЗОШ І-ІІІ ст., Ковальчук Валентин Ігорович, директор Орининської ЗОШ І-ІІІ ст., Гарук Ірина Володимирівна, директор Подільської ЗОШ І-ІІІ ст., Гарбар Катерина Петрівна, директор Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст.

Під час консультативного діалогу за темою зібрання відбувся дієвий обмін думками учасниками семінару.

Учні Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст., які є гуртківцями «Юні пожежники»,  виступили із показом-захистом своєї роботи.

За результатами заходу директорам шкіл  надані методичні рекомендації.

 

 

Звіт про проведення тижня безпеки в Завалецькому ДНЗ «Сонечко»

7 Травень 2018, 12:41

  Відповідно до наказу відділу освіти Кам’янець-Подільської РДА від 21.03.2018 №55-НО «Про проведення Тижня безпеки дитини в дошкільних навчальних закладах», наказу по Завалецькому ДНЗ «Сонечко» №20-НО  «Про проведення Тижня безпеки дитини в дошкільних навчальних закладах» з метою попередження надзвичайних ситуацій, загострення уваги на необхідності дотримання основ безпеки життєдіяльності з 16.04.2018 по 20.04.2018 у дошкільному закладі був проведений «Тиждень знань безпеки життєдіяльності».        Метою проведення «Тижня безпеки дитини» є поліпшення пожежно-профілактичної роботи та якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганда здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків; вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров’я під час НС.

 Отож перед колективом нашого ДНЗ ми поставили такі завдання:

- підвищення ефективності навчально-виховної роботи з дітьми з питань  - особистої безпеки та захисту життя;

- поглиблення теоретичних знань та закріплення практичних навичок вихователів щодо формування у дошкільнят ціннісного ставлення до власного здоров’я і життя;

- пропагувати здоровий спосіб життя серед батьків та їх дітей;

- інтегрування родинного і суспільного виховання з проблеми безпеки життєдіяльності дитини.

Під час «Тижня безпеки дитини» проведено:

1 день – Заняття-бесіда «Про вогонь нам треба знати: з ним не можна жартувати »

2 день – Інтегроване заняття «Добрий друг наш світлофор»

3 день – Сюжетно-рольова гра «Транспорт»

4 день – Інсценування казки «Ворог чи друг»

5 день – Читання творів художньої літератури: вірша «Ось така вона дорога», казки «Кицин дім», вірша В. Загороднюка «Його величність сірничок».

 Роботу проводили із залученням дітей до різних форм роботи: заняття, ігрова діяльність, театралізована діяльність, розваги, конкурси, бесіди (індивідуальні, групові та колективні), читання художньої літератури з використанням українського фольклору.

Робота проводилася згідно плану проведення тижня. Всі заходи, які були заплановані – вчасно проведені. Діти добре засвоїли норми та правила безпеки.

 

 

Відбувся IV відкритий районний фольклорно-етнографічний фестиваль “Нетлінна спадщина глибин Дністра”

5 Травень 2018, 11:15

31901760_1012140122273214_7545303193043861504_o4 травня в м. Кам’янець-Подільському на площі Польський ринок відбувся IV відкритий районний фольклорно-етнографічний фестиваль “Нетлінна спадщина глибин Дністра”. Гуртківці та керівники районного Будинку школяра, а також учні районних шкіл мали унікальну можливість познайомити широку аудиторію з оригінальними видами образотворчого та декоративного мистецтва, які є яскравим вираженням українських традицій.

 Незабутня атмосфера панувала на майданчику біля міської Ратуші, де було представлено18 різних майстер-класів.

 З технікою традиційного ткацтва усіх бажаючих ознайомила методист районного Будинку школяра, керівник гуртка  «Ткацтво» Юлія Степанюк зі своїми вихованцями – Бойко Тарасом  та Бойко Дмитром. Багато поціновувачів народного мистецтва спробували свої сили в цьому прекрасному та водночас нелегкому виді творчості, серед них і перший заступник голови Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації Маріана Великохатько. Також вихованці Юлії 31924560_1012154675605092_9106057659454324736_oАнатоліївни представили майстер-класи з валяння вовною – Юник Анна, та петриківський розпис – Думко Вероніка, учениці Довжоцького НВК. Живопис презентувала вихованка гуртка «Образотворче мистецтво» Гавриловецького НВК – Маляр Олена, графіку – Ільчишина Олександра, вихованка гуртка «Прикладна графіка», учениця Довжоцького НВК під керівництвом Христини Мельник. Вишивку стрічками представила Буртова Дар’я, вихованка гуртка «Народна творчість», учениця Слобідсько-Рихтівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівник НаталіяЛабуняк. Чотири майстер-класи показали вихованці гуртків «Бісероплетіння» та «Художня вишивка», учні Баговицької ЗОШ І-ІІІ ступенів під керівництвом Наталії Олійник. Це бісероплетіння – Костюченко Анастасія, Проценко Іван; художня вишивка – Слободян Тетяна, батик – Олійник Віталій та вишивка бісером –  Мельничин Ольга. Аплікацію на одязі показали вихованці гуртка «Театр мод», учні Приворотської ЗОШ І-ІІІ ступенів -  КавецькаАніта, Підгорняк Адріана, Нікольчук Єлизавета, Бура Марина, керівник Гана Крузер. Чернюк Поліна, вихованка гуртка «Народна творчість», учениця Приворотської ЗОШ І-ІІІ ст. ознайомила присутніх із технікою паперопластики, керівник Наталія Соломон.  Мистецтвом плетіння з газетних трубочок радувала присутніх Майя Кундиловська, а бісерним Копия DSC_0884ткацтвом – Гоєк Богдана,  вихованки гуртка «Народна творчість», учениці Довжоцького НВК, керівник Тамара Романова. Ізонитку представили Пилипчук Вікторія таЧілійчук Анна, вихованки гуртка «Початкове технічне моделювання» Сокільської ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівник Ірина Завалецька. З прекрасним видом народної творчості ознайомили учні Боришковецької ЗОШ І-ІІ ступенів Хапко Дмитро та Стефанюк Ангеліна під керівництвом вчителя трудового навчання Оксани Хапко. А учні Жванецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Голянська Марія та М’яскалюк Анастасія представили майстер-класи із ліплення з солоного тіста та полімерної глини, керівник Марія Чабан.

    Діти отримали масу задоволення від участі у такому прекрасному дійстві, адже кожен зміг показати свої таланти та здібності, а також спробувати себе у різних техніках та видах творчості.