Кам’янець-Подільська
Районна Державна Адміністрація
Кам’янець-Подільський район, Хмельницька область

Культура

Проведено засідання творчої групи вихователів з проблеми «Сучасний український садок. Інтеграційні процеси в системі дошкільної освіти»

12 вересня  2018 року на базі районного методичного кабінету було проведено засідання творчої групи вихователів з проблеми «Сучасний український садок. Інтеграційні процеси в системі дошкільної освіти».

Під керівництвом методиста відділу освіти з дошкільного виховання Наталії Кашуби, члени творчої групи обговорили проблемне питання щодо використання інтегрованого підходу в освітньому процесі закладів дошкільної освіти.

Для підведення підсумку роботи за 2017-2018 навчальний рік керівник творчої групи Ірина Дудко, вихователь Приворотського ЗДО, використала метод мотиваційного інтерактивного навчання «Лист до самого себе», в якому кожен учасник написав про власну позицію щодо  розв’язання проблеми забезпечення сучасних підходів до організації дитячої життєдіяльності у своєму дошкільному закладі та взяв на себе добровільні зобов’язання та контроль за їх виконанням.

В ході теоретичної частини заходу присутні окреслили основні завдання підготовчого етапу, а саме:

- підготовка до впровадження в освітній процес дошкільного закладу поняття «сенсорна інтеграція»;

- якісної та плідної підготовки педагогів до традиційних та нетрадиційних форм організації життєдіяльності дітей та навчального процесу;

- вивчення та аналіз науково-методичної літератури з обговорюваного питання.

 

В районній центральній бібліотеці відбулося скайп-консультування

06 вересня 2018 року, 13:00

5 вересня 2018 року в районній центральній бібліотеці відбулося скайп-консультування щодо забезпечення організації та дотримання вимог законодавства під час атестації педагогічних працівників  шкіл естетичного виховання  району за новим порядком. Консультування проводили співробітники обласного науково-методичного  центру культури і мистецтва.Передбачаючи зміни в освітній сфері, беручи до уваги процеси децентралізації, відповідно до наказу Міністерства культури України від 12.07.2018 року « Питання атестації педагогічних працівників», який істотно змінює порядок атестації педагогічних працівників було проведено дано консультацію. Активну участь в обговоренні нового Положення про атестацію взяли   головний спеціаліст відділу культури, туризму, молоді та спорту РДА Катерина Олійник, директор Орининської дитячої школи мистецтв Валентин Гнатюк, завідувач методичним кабінетом коледжу культури і мистецтв Людмила Григорків.

 

 

Виїзна Рада відділу культури, туризму, молоді та спорту райдержадміністрації

28 серпня 2018, 16:40 

28 серпня  в районній дитячій бібліотеці у с.Довжок відповідно до плану роботи відбулась виїзна Рада відділу культури, туризму, молоді та спорту райдержадміністрації   з порядком денним:

1. Бібліотеки у сучасному форматі: реалії та креативні напрямки розвитку та нові підходи до організації бібліотечного краєзнавства в сучасній бібліотеці.

Інформувала : Директор РЦБС Лук’янчук Оксана Євгенівна

2. Діяльність закладів культури клубного типу району у сфері проведення фестивалів фольклорно-етнографічного спрямування

Інформував : Директор РЦКіМ «Розмай»Кусік Володимир Олександрович

3.Підготовка до опалювального періоду та стан протипожежної безпеки у закладах культури

Інформували директори підрозділів:

Кусік  Володимир Олександрович

Лук’янчук Оксана Євгенівна

Швець Олег Васильович

Гнатюк Валентин Олександрович

4.Різне.

        На засіданні  до учасників ради  звернувся начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту  - Дорож В.О., який  підсумував  та проаналізував  звіт керівників структурних підрозділів  і намітив завдання та перспективи  щодо забезпечення реалізації  на території району державної політики  культури і мистецтва.

 

Відбулася презентація науково-літературного видання « Села Золотої долини»

29.08.2018, 14:04

Нещодавно в Китайгородській ОТГ відбулася презентація науково-літературного видання « Села Золотої долини» присвяченого селам Китайгород та Вихватнівці. Одним з авторів книги є головний спеціаліст відділу культури, туризму, молоді та спорту РДА Віктор Травінський. Через дійсність те легенди, вірші та пісні  про рідний край, подано історію прекрасних сіл, їх талановитих та працелюбних людей, природну спадщину, яка все більше приваблює туристів з усіх куточків України та зарубіжжя

 

 

 

На гостину – до Кам’янеччини

2 Серпень 2018, 13:09

11В центральній районній бібліотеці відбулась презентація фотокниги «Гораївка» Анатолія Бабійчука, який живе і працює в Австрії. На Гораївку впав вибір тому, що дружина фотомитця Олеся, родом із цього давнього та чудового села!

 - Появі фотокниги передувала фотовиставка, яка в рамках «Європейського місяця фотографії», що проходила в 2016 році у Відні (Австрія), відкрила світу невеличке село на Кам’янеччині, – розповів користувачам бібліотеки Анатолій Бабійчук. Світлини, які наповнюють книгу фотомайстра, складають яскраву портретну галерею мешканців села, а життєписи людей, поміщені поруч фотографій, органічно їх доповнюють і складають єдиний живий образ.

До фінансування фотокниги причетні австрійський уряд, зокрема Міністерство культури, магістрат Відня, об’єднання австрійських художників.

Жителі с.Гораївка можуть гордитися, адже книга про людей їхнього села знаходиться у Музеї сучасного мистецтва Нью-Йорку, вийшовши накладом у 800 примірників, її можуть побачити у всьому світі.

Проста, не фальшивість викладеного матеріалу – ось що цінне в книзі.

Пан Анатолій люб’язно спілкувався з присутніми на презентації, охоче відповідав на всі їхні запитання. На презентації були присутні дружина, маленький син, родичі із Гораївки. Просвітянську еліту краю представляв В’ячеслав Полятинчук.

Презентацію гарно підготувала і провела бібліограф ЦРБ Юлія Воронюк. А насамперед директор Кам’янець-Подільської РЦБС Оксана Лук’янчук подякувала за гостину Анатолію Бабійчуку та подарувала книги про Кам’янеччину автору, а через нього і Магістрату Відня та Міністерству культури Австрії.

 

День молоді

молодь 1Щорічно в останню неділю червня ми відзначаємо День молоді – свято всіх, хто відчуває себе молодим не лише за віком, а й душею. З нагоди відзначення Дня молоді в рамках урочистостей до Дня  22-ї річниці Конституції України та 100-річчя запровадження державної служби в Україні 23 червня в РЦКіМ «Розмай» начальник відділу культури, молоді та спорту Віктор Дорож нагородив молодь Кам’янець – Подільського району в дев’яти номінаціях.

  1. Номінація «Учнівське самоврядування»: Шлапак Анна – заступник голови районної ради лідерів учнівського самоврядування, учениця Довжоцького НВК «ЗОШ І – ІІІ ст., колегіум»;
  2.  Номінація «Крок до Парнасу»: Стасюк Сніжана – переможець обласних конкурсів читців «Живи кобзарю в пам’яті людській», «Талант і творчість – неповторна сила»», учениця Слобідо – Рихтівської ЗОШ І – ІІІ ст.;

 молодь Шухтуєв Віктор – дипломант міжнародного мистецького конкурсу, лауреат міжнародного мистецького конкурсу,           лауреат обласного конкурсу, учень Довжоцького НВК «ЗОШ І – ІІІ ст., колегіум»;

  1. Номінація «Гранослов»: Годняк Олександр – переможець обласного конкурсу  художньої самодіяльності «Талант і творчість – неповторна сила», учень Підпилип’янської ЗОШ І-ІІ ст..;
  2. Номінація «Золота лінія»: Мельник Діана – переможець Всеукраїнського дитячо – юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги», переможець обласного конкурсу «Знай і люби свій край», учениця Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст.;
  3. Номінація «Учень року»: Юрченко Андрій – призер обласної олімпіади з біології, переможець конкурсу захисту науково-дослідних робіт Малої академії наук, учень Староушицької спеціалізованої школи І-ІІІ ст. екологічного напрямку;
  4. Номінація «Спортсмен року»: Мельник Тетяна – тренер районної дитячо – юнацької спортивної школи, заслужений майстер спорту України, срібна призерка Всесвітніх ігор та чемпіонка світу з жиму лежачи серед жінок;
  5. Номінація «Місцеве самоврядування»: Горохолінська Віта Йосипівна – депутат районної ради, голова постійної комісії з аграрних питань, земельних відносин, природокористування та екологічної безпеки;
  6. Номінація «Підприємець року»: Боршуляк Андрій Олександрович – заступник директора ТОВ «Династія», (фізична особа – підприємець);
  7. Номінація «Молодий державний службовець»: Байдецький Богдан Володимирович – головний спеціаліст відділу економічного розвитку,торгівлі та інфрастуктури.  

 

 

«Історико-культурна спадщина Кам’янеччини та збереження її в умовах адміністративно-територіальної реформи»

1 (20)24 травня 2018 року відділом культури, туризму, молоді та спорту Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації спільно з районним центром туризму та охорони культурної спадщини було проведено не/вчену раду на тему «Історико-культурна спадщина Кам’янеччини та збереження її в умовах адміністративно-територіальної реформи». Учасниками заходу були науковці, краєзнавці, представники об’єднаних територіальних громад та місцевого самоврядування району. Метою зібрання було привернути увагу до культурної та природної спадщини регіону, виробити спільну стратегію щодо збереження та використання об’єктів історико-культурного призначення. Підсумком ради стало прийняття рішення про об’єднання зусиль  у збереженні історичного минулого.

 

 

Відбувся цикл заходів «Герої не вмирають»

IMG_20180524_09213623 травня  в бібліотеках Кам׳янець –Подільської РЦБС (с.Шустівці, Завалля, Кам׳янка,Кульчиївці,  ЦРБ ) з нагоди Дня вшанування Героїв України відбувся цикл заходів «Герої не вмирають».  Бібліотекарі розповідали присутнім  про  Українських вояків – борців за волю України, козаків , та про наших героїв-земляків, які загинули в мирний час у зоні АТО.

 В ЦРБ  відбулась година повідомлення «Героїчні сторінки історії »  та  презентація фотостенду»Земляки: назавжди приклад військової доблесті».

Протягом заходу  присутні ознайомились з  історією відзначення 23 травня як Свята Героїв, згадали ветеранів Другої світової війни, українських патріотів-націоналістів, Героїв Небесної сотні, бійців АТО, усіх, хто боровся за незалежність та свободу України. На кінець, хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх, хто навічно пішов від нас.

 

 

Відбувся концерт учнів 2-го класу

IMG-7c6d445b7eea7634d79e0cc56273c67a-V15 травня в Кам’янець-Подільській районній дитячій школі мистецтв відбувся концерт учнів 2-го класу Безпалько Аліни та Карімової Ельвіри. В концерті прозвучали творифортепіанної музики –Й.Баха, Л.Бетховена, В.Моцарта, П.Чайковського, М.Глінки, Л.Деліба, Ю.Щуровського. Ведуча концерту Марія Дубік ознайомила глядачів з цікавими фактами біографії композиторів-класиків. На заході були присутні батьки учениць, які й привітали юних музикантів з дебютним концертом, який вони готували разом зі своїм викладачем Гуменюк Марією Ігорівною.